Polske Centrum Kas Fiskalnych
Weryfikatory cen - urządzenia cenione przez przedsiębiorców oraz ich klientów

Weryfikatory cen - urządzenia cenione przez przedsiębiorców oraz ich klientów

Jakie istotne kwestie wymagają wdrożenia w firmie handlowej lub usługowej różnych technologii sprzedaży? Z pewnością należy do nich potrzeba optymalizacji działań, przyspieszenia i uproszczenia procesów zachodzących w poszczególnych obszarach biznesu. Dotyczy to również obsługi klientów oraz budowania z nimi trwałych relacji. W tym kontekście niezawodne okazują się weryfikatory cen, zyskujące coraz większą popularność wśród współczesnych przedsiębiorców. Także dlatego, że obecnie tego typu urządzenia peryferyjne potrafią zaoferować różne, ciekawe funkcje i możliwości. Jakie dokładnie? Kiedy warto z nich skorzystać? Modele cenionych marek - weryfikatory cen Elzab, WeriOn, Newland i Zebra - najlepiej odpowiedzą na te pytania.

Weryfikator cen - niezwykle pomocna technologia auto id

Dla osiągania jak najlepszych wyników swoich działalności, przedsiębiorcy wdrażają urządzenia sprzedażowe, które na różne sposoby usprawniają wykonywanie firmowych zadań i obowiązków. Spory udział w realizacji tych celów mają rozwiązania odpowiedzialne za szybkie, wygodne i precyzyjne zarządzanie danymi. Dlatego właśnie technologie auto id cieszą się tak dużym uznaniem w różnego typu przedsiębiorstwach. Ich wręcz uniwersalna funkcjonalność sprawdza się w handlu, usługach, transporcie czy przemyśle, w mniejszych i większych punktach, w działalnościach stacjonarnych oraz mobilnych. O jakie urządzenia auto id chodzi? M.in. czytniki kodów kreskowych, kolektory danych, ale również drukarki etykiet, drukarki kart plastikowych czy właśnie weryfikatory cen.

Te ostatnie okazały się wyjątkowe, gdyż spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem nie tylko ze strony samych przedsiębiorców, ale również (a może: zwłaszcza) ich klientów. Wspomniane urządzenia, znane także jako sprawdzarki cen, to przyjazne w obsłudze technologie sprzedaży, montowane często na różnych płaszczyznach wertykalnych (ścianach, słupach, filarach, regałach itp.). Rewelacyjnie sprawdziły się w wielkopowierzchniowych punktach handlowych, takich jak supermarkety i hipermarkety. Z uwagi na łatwy dostęp do nich (cechy montażowe, konstrukcyjne) oraz intuicyjną obsługę, urządzenia te umożliwiły klientom błyskawiczne, samodzielne sprawdzenie kosztu wybranego produktu (oraz innych wiadomości na jego temat) w trakcie zakupów - bez konieczności szukania wspomnianej informacji na półkach regałów lub udawania się w tym celu do stanowiska kasjerskiego. Obecnie nowoczesne weryfikatory cen są równie chętnie wdrażane także w mniejszych lokalach. Tym bardziej, że funkcjonalność tego typu technologii uległa zmianom i została znacząco rozwinięta.

sprawdzarki cen zastosowanie symbole

Dzisiejsze sprawdzarki cen mają do dyspozycji nie tylko moduł skanujący, pozwalający w szybki sposób pozyskać z kodu kreskowego najważniejsze informacje o konkretnym towarze (nazwa i cena, producent, wartość odżywcza, skład surowcowy, termin przydatności do spożycia, cena za jednostkę przeliczeniową). Dodatkowo, potrafią prezentować wiadomości w atrakcyjny sposób - za sprawą komunikatów głosowych, grafik oraz nagrań wideo - a także zaoferować inne rozwiązania. Skaner kodów kreskowych weryfikatora cen może np. odczytywać i prezentować dane zawarte na karcie lojalnościowej, stosowanej w konkretnym punkcie handlowym (żeby sprawdzić, ile punktów klient uzbierał lub z jakich opcji, za ich pomocą, jest on w stanie skorzystać). Ponadto, nowoczesny weryfikator cen nierzadko służy do ciekawego przedstawiania całościowej oferty, aktualnie dostępnych promocji lub innych, przydatnych treści. Treści, które każdy intuicyjnie, bez szkolenia z obsługi technologii sprzedaży, może przeglądać przy użyciu znanych, wygodnych rozwiązań - choćby przejrzystego ekranu dotykowego.

Zatem multimedialna sprawdzarka cen współcześnie wykracza poza swoje podstawowe, funkcjonalne założenia. Urządzenie peryferyjne - zwłaszcza przy większej liczbie wdrożonych modeli, sterowanych centralnie przy użyciu stosownego oprogramowania - w naturalny, praktyczny i efektywny sposób wzbogaca system sprzedaży. Staje się skutecznym narzędziem marketingowym i sposobem komunikacji, pozwalającym na budowanie trwałych relacji z klientami. Nic dziwnego zatem, że tego typu technologie renomowanych marek - w tym weryfikatory cen WeriOn, Zebra, Elzab, Newland - wspierają rozwiązania systemowe w tak licznej grupie różnych przedsiębiorstw. Oto przykłady sprawdzonych i cenionych modeli z tej kategorii.

Elzab LFT 2D

Weryfikator cen Elzab LFT 2D

Elzab LFT 2D - wielofunkcyjny weryfikator cen, który może pochwalić się nie tylko swoją funkcjonalnością. Urządzenie peryferyjne cechuje również solidne wykonanie oraz elegancki design. Potwierdzeniem tego faktu są wyróżnienia, jakie otrzymała sprawdzarka cen Elzab. Mowa o przyznanych temu modelowi nagrodach „Produkt rekomendowany do konkursu Dobry Wzór 2012” i „Jakość Roku 2012 Złoto”. Dodatkowo, opisywana technologia sprzedaży posiada nieduże gabaryty (137 x 173 x 197 mm) i zapewnia możliwość montażu na filarze bądź ścianie. Co jeszcze ma do zaoferowania weryfikator cen LFT 2D? Posiada wielokierunkowy moduł skanujący typu area imager 2D. Dzięki temu odczytywany kod, znajdujący się na opakowaniu produktu, nie musi być precyzyjnie skierowany pod konkretnym kątem. Oprócz tego, weryfikator cen Elzab dysponuje ekranem TFT 4,3”, działającym w rozdzielczości 480 x 272 pikseli. Urządzenie gwarantuje więc przejrzyste wyświetlanie różnego typu treści. I to nie tylko komunikatów związanych z kwotami za dane produkty (również w formie dźwiękowej, za pomocą żeńskiego lub męskiego głosu). Sprawdzarka cen LFT 2D może emitować grafiki reklamowe, które w atrakcyjny sposób zaprezentują ofertę lokalu. Na koniec warto wspomnieć, że model marki Elzab jest zasilany i połączony z rozwiązaniem systemowym za sprawą interfejsu LAN.

Poznaj Elzab LFT 2D

WeriOn Imago A10

Weryfikator cen WeriOn Imago A10

WeriOn Imago A10 to multimedialny weryfikator cen, którego moduł skanujący Area Imager - a konkretnie: rozwiązanie od cenionego producenta, czyli Zebra SE2707 - obsługuje jedno- i dwuwymiarowe kody kreskowe. Ponadto, pozwala też na manualne wyszukiwanie informacji o produktach po ich nazwach lub kodach. A to dzięki temu, że weryfikator cen WeriOn posiada ekran dotykowy LCD 10” z podświetleniem LED i funkcją multi-touch, zapewniającą nawet do 10 punktów dotyku jednocześnie. Funkcjonuje on w rozdzielczości 1280 x 800 pikseli oraz wyświetla grafiki i filmy reklamowe w wielu różnych formatach, m.in. JPG, BMB, MP4, GIF, AVI, WMA czy WAV. Warto też wspomnieć, że za pośrednictwem tego urządzenia peryferyjnego da się zaprezentować pełną ofertę punktu sprzedaży (w formie katalogu) czy np. aktualną gazetkę promocyjną. Sprawdzarka cen Imago A10 dysponuje też głośnikami umożliwiającymi prezentowanie informacji o produktach za pomocą komunikatów głosowych. Model marki WeriOn, działający na bazie systemu Android, został też wyposażony w rozmaite, przewodowe i bezprzewodowe standardy komunikacyjne: Micro USB, USB 2.0, Ethernet, Wi-Fi, Bluetooth. Ponadto, w przypadku połączenia typu LAN opisywana technologia auto id skorzysta również na rozwiązaniu PoE, umożliwiającym jednoczesne zasilanie urządzenia. Biorąc pod uwagę dodatkowo mocne podzespoły, obsługę dowolnie dużej bazy towarowej oraz różne opcje montażowe (dzięki standardowi VESA 75 mm), można śmiało powiedzieć, że model Imago A10 znakomicie wesprze w pracy niejeden system sprzedaży.

Poznaj WeriOn Imago A10

Newland NQuire 751

Weryfikator cen Newland NQuire 751

Newland NQuire 751 - pod taką nazwą kryje się nowoczesny weryfikator cen, który również pracuje w oparciu o popularny, intuicyjny system Android. Urządzenie może też pochwalić się solidnymi podzespołami. Weryfikator cen NQuire 751 posiada m.in. 4-rdzeniowy procesor 1,5 GHz, 2 GB pamięci RAM oraz 8 GB pamięci Flash, którą da się rozbudować za pomocą karty microSD. Za przyjazną obsługę urządzenia odpowiada 7-calowy ekran dotykowy, działający w rozdzielczości 1200 x 800 pikseli. Co więcej, panel ten został wykonany w technologii pojemnościowej, przez co gwarantuje nie tylko wygodę użytkowania, ale również wysoką wytrzymałość na eksploatację. Ważnym elementem, jaki posiada sprawdzarka cen Newland, jest też moduł skanujący rodzaju Area Imager 2D, który obsługuje kody kreskowe 1D i 2D, a do tego - dzięki ustawieniu pod kątem 20 stopniu - idealnie sprawdza się podczas szybkiego skanowania produktów przez klientów. Zresztą, z równą skutecznością sprawdzarka cen NQuire 751 odczytuje symbole wyświetlone na ekranach urządzeń mobilnych, choćby smartfonów. Jeśli zaś chodzi o współpracę z systemem sprzedaży, ta w przypadku opisywanej technologii auto id przebiega z pomocą często używanych rozwiązań połączeń przewodowych i bezprzewodowych: USB, Ethernet, Bluetooth i Wi-Fi. Weryfikator cen Newland zwraca też uwagę swoim atrakcyjnym, nowoczesnym designem. Oczywiście, urządzenie peryferyjne da się również zamocować na płaszczyźnie wertykalnej, np. filarze, ścianie czy półce.

Poznaj Newland NQuire 751

Zebra CC600

Weryfikator cen Zebra CC600

Zebra CC600 to z pewnością zaawansowany technologicznie weryfikator cen, który stawia na różne opcje multimedialne i interaktywność. Dlaczego? Poza ceną i szczegółami na temat danego towaru, urządzenie peryferyjne m.in. przedstawia wiadomości dotyczące funkcjonujących w lokalu programów lojalnościowych, spersonalizowane oferty dla klientów bądź też komunikaty odnośnie zrealizowanych zamówień. Nabywcy z łatwością obsłużą weryfikator cen Zebra, także dzięki opcji Push-to-talk, umożliwiającej proste nawiązanie kontaktu z personelem punktu. Poza tym, technologia auto id dysponuje pięciocalowym ekranem dotykowym, charakteryzującym się wysoką trwałością (np. na zabrudzenia, niekorzystny wpływ pyłu, wilgoci i kurzu, zarysowania) oraz wygodą użytkowania. Co więcej, panel ten reaguje na typowe gesty systemu Android, takie jak przewijanie, przesuwanie, powiększanie obrazu. Dlatego wiele osób, korzystających z popularnych smartfonów, bez trudu poradzi sobie z obsługą opisywanego urządzenia. Ponadto, sprawdzarka cen CC600 od Zebra zapewnia rozbudowane standardy komunikacyjne (USB, LAN, Bluetooth, Wi-Fi), posiada mocne podzespoły (w tym procesor Qualcomm Snapdragon 660), odczytuje jednowymiarowe i dwuwymiarowe kody kreskowe (także te mniej czytelne, nieco uszkodzone czy zabrudzone) oraz zapewnia łatwy montaż na słupie, ścianie bądź regale (standard VESA 75 mm). A to nie wszystko! Weryfikator cen tego producenta jest też dostępny w wariancie CC6000: z ekranem dotykowym 10”, wejściem audio, 2 portami USB 2.0 i aparatem fotograficznym 5 MP.

Poznaj Zebra CC600

Gdzie zamówić weryfikator cen?

Polskie Centrum Kas Fiskalnych
ul. Fosa 41
02-768 Warszawa
tel.: +48 22 550 32 00
warszawa@pckf.pl

pn. - pt. 8:00 - 18:00, sob. 8:00 - 16:00

Polskie Centrum Kas Fiskalnych
ul. Grójecka 122
02-367 Warszawa
tel.: +48 22 550 32 10
warszawa@pckf.pl

pn. - pt. 8:00 - 18:00

Polskie Centrum Kas Fiskalnych
ul. Kosińskiego 21
61-521 Poznań
tel.: +48 61 271 00 00
poznan@pckf.pl

pn. - pt. 9:00 - 17:00

Polskie Centrum Kas Fiskalnych
ul. Miedziana 10
90-038 Łódź
tel.: +48 42 295 50 00
lodz@pckf.pl

pn. - pt. 9:00 - 17:00

Polskie Centrum Kas Fiskalnych
ul. Fabryczna 2
20-301 Lublin
tel.: +48 81 474 00 00
lublin@pckf.pl

pn. - pt. 9:00 - 17:00

Szukasz innych rozwiązań? Sprawdź!